Buty dla dzieci Attipas na pomoc małym alergikom.

Żyjemy w cywilizacji, która poza galopującym rozwojem posiada niestety wiele skutków ubocznych. Jak wiadomo, nie są one przyjazne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jedną z tych niepożądanych cech są alergie dziecięce, które bardzo się rozpowszechniły na przestrzeni ostatnich lat głównie w dużych aglomeracjach miejskich.

Smog, modyfikowana żywność, czy niskiej jakości syntetyki używane do produkcji tanich zabawek i odzieży mogą wywołać różnego rodzaju alergie u małego dziecka.

Definicja Alergii i jej podłoże.

W ogólnej nomenklaturze alergia to nadwrażliwość organizmu na różnego rodzaju białka pochodzenia obcego, jak np. białka mleka krowiego, pyłków roślin, czy wydzielin zwierząt. Układ odpornościowy każdego alergika traktuje takie białka jak coś niepożądanego,  wytwarzając do walki z nimi przeciwciała IgE. Tak wyprodukowana „amunicja” łączy się z tzw. komórkami tucznymi (obecnymi we wszystkich tkankach organizmu) i gdy wróg wkroczy do organizmu, uwalniają z nich histaminę i inne mediatory reakcji alergicznej. Te zaś wywołują różne objawy uczulenia, np. katar sienny, astmę, czy wysypkę.

Jak stwierdzić alergię u dziecka?

Aby stwierdzić alergię u dziecka najlepiej wybrać się do lekarza dermatologa. Po wykonaniu badania ogólnego i wywiadu z rodzicem małego pacjenta, lekarz może zalecić przeprowadzenie testów skórnych na podejrzane alergeny. Proces nie jest bolesny, ale może powodować swędzenie skóry dziecka w miarę aktywowania się alergenu. Zwykle testy końcą się po 48 godzinach.

Odzież małego alergika.

Jeśli Twoje dziecko ma już rozpoznaną alergię przez lekarza, wybieraj odzież i buty, które mają w składzie jak najwięcej naturalnych składników. Sprawdź ofertę butów dziecięcych Attipas z kolekcji NATURAL HERB. To specjalnie zaprojektowana seria dla małych alergików, w której zastosowano naturalne barwniki pozyskiwane z KORKOWCA AMURSKIEGO i ORZECHA GALASOWEGO. Obydwa składniki posiadają NATURALNE właściwości, dlatego też nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka.

Co ciekawe, korkowiec amurski był dawniej powszechnie stosowany w medycynie, posiada właściwości wysuszające i jest polecany wrażliwej skórze. Natomiast Orzech Galasowy wykorzystywano jako naturalny środek do farbowania włosów, a zarówno dawniej jak i dziś używa się go w produkcji środków farmakologicznych.

Buty dla dzieci Attipas z kolekcji NATURAL HERB występują w trzech neutralnych i ponadczasowych wzorach. Aktualnie w portfolio marki Attipas są trzy modele: Natural Herb2Tone, Natural Pink i Natural Blue.

Czyszczenie i konserwacja butów dla dzieci z kolekcji Attipas Natural Herb.

Z uwagi na fakt, że do barwienia butów Attipas z kolekcji Natural Herb użyto wyłącznie naturalnych barwników, zaleca się czyszczenie ręczne. Naturalne barwniki są bowiem mniej trwałe i jaśniejsze, przez co łatwiej blakną w kontakcie z detergentem.  Modele z kolekcji Attipas Natural najlepiej czyścić z użyciem ciepłej wody i szarego mydła po to, aby wyeliminować podrażnienie wrażliwej skóry dziecka w kontakcie z materiałem obuwia dziecięcego.

Podsumowując – drogie mamy, wybierajcie tylko sprawdzone produkty, które są przyjazne małym alergikom.

Zobacz całą kolekcję butów dziecięcych Attipas Natural Herb dla małych alergików.

 

Udanych zakupów!

Mamy zakochane w Attipasach

Poprzednie wpisy

0 Komentarzy

Twoje zdanie jest dla nas ważne. Podziel się opinią odnośnie artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This